İki hafta kadar önce DaimaHaber temasını güncellemeye başladım ve temaya katmayı en çok istediğim özellik mobil cihazlara uyumlu hale getirmek olan responsive desteği olmasına rağmen yayınladığım güncellemede üzerinde en az durduğum mesele yine bu oldu.

Temayla ilgili düzenlemeleri yaparken bir arkadaşım bootstrap sisteminden bahsetti ve mobil uyumlu temaları herkesin bununla yaptığını söyledi. İlk duyduğumda şaşırdım. Tema işlerine uzun bir süredir ara verdiğimden olsa gerek gelişmeleri takip edemediğim gayet açıktı.

Arkadaşımın kısa ve öz açıklamasından sonra sisteme kendim bir göz gezdirdim. Gayet popüler olduğunu bir çok da kullanıcısının olduğunu farkettim. Bu yüzden DaimaHaber temasının responsive özelliğini kendi çabalarımla kazandırmak yerine bootstrap sistemine uygun olarak güncellemeyi daha mantıklı buldum. Bu yüzden DaimaHaber temasına yalnızca telefon boyutundaki cihazlara uygun şekilde tasarladım ve üzerinde durmadan diğer güncellemelerle birlikte yayınladım.

Bunu yapmaktaki amacım, vaktimi daha popüler ve daha kapsamlı bir sistem olarak görünen bootstrap için harcamaktı. DaimaHaber temasını yayınlar yayınlamaz çalışmalarıma başladım ve ilk iş olarak da kendi kişisel blogumu bootstrap sistemiyle mobil uyumlu hale getirmeye başladım. Şimdilik en az miktarda CSS kullanarak tamamen bootstrap sisteminin sağladığı biçimlerden yararlanarak kişisel blogumun temasını elden geçiriyorum. Bootstrap sistemine yeterince hakim olduktan sonra haber temasını da baştan aşağıya elden geçirip ve muhtemelen de yepyeni bir görünüm kazandırarak tekrar piyasaya sunmayı planlıyorum.

Şu ana kadar sistemden gayet memnun kaldım ve bu sisteme alıştıktan sonra tema tasarımı yapmanın çok daha kolay hale geleceğine inanıyorum.

Sizler de konuyla ilgili görüşlerinizi bildirirseniz karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabiliriz.