Güncelleme: DaimaHaber Teması v2.1

Daha önce kısa iki sürüm yayınladığım ücretsiz haber teması DaimaHaber’in son sürümü üzerinden bir takım güncellemeler yapmaya karar verdim. Tasarımda basit dokunuşlarla daha şık bir görünüm elde etmeye çalıştım. Yazar eklentisini aldığım geri bildirimlere göre uygun çalışmasını sağladım. Eklenen yeniliklerden yazının devamında bahsedeceğim. Kurulum ve kullanım ile ilgili detaylı açıklamaları ise temayı indirdiğinizde çıkan PDF dosyasında bulacaksınız.

Beklentilere karşı önemli not: Bu tema, benim bir zamanlar boş bir vaktimde kendim için oluşturduğum basit bir haber temasıdır. Kesinlikle ve kesinlikle bitmiş bir tema olduğunu iddia etmiyorum. Geliştirmekte ve yeni özellikler kazandırmakta özgürsünüz. Ayrıca temanın yapımcısı olarak herhangi bir kurulum/kullanım desteği vermiyorum. Bu hususta beklentilerinize cevap veremeyeceğim için üzgünüm. Öte yandan benim sizden emeğimin karşılığı olarak beklentim, temanın alt kısmındaki link ve isim bölümünü silmemeniz. Silmenin aksine bir de kendi temasıymış gibi yayınlayanlara iyice ayar oluyorum bilesiniz. Neyse konumuza dönelim.

Neler Yeni?

 • Temanın daha şık durması adına temel fontlar yerine Google Font seçeneklerinden birisi kullanıldı. (PT Sans)
 • Tasarımda fazlalık olarak görülen bazı kenarlıklar ve arka plan resimleri kaldırıldı. Fark edilemeyecek kadar küçük, ama daha profesyonel bir görünüm kazandıracak bir takım düzeltmeler yapıldı.
 • Kategori sayfalarında da slider manşet gösterebilme imkânı eklendi. Bu özelliği tema panelinden ayarlayabilirsiniz.
 • Yazar köşesi bölümünde bir yazarın iki yazısını arka arkaya eklediğinizde ikisi de ana sayfada görünüyordu. Bu sorun düzeltildi. Artık her yazarın sadece en son yazısı görünüyor.

Demo adresi: www.daimahaber.com

İndir

7 Comments

Add yours →

 1. Öncelikle eline sağlık, temanın kurulumunu hangi sürümde yapıyorsun? Üst menü ile site menüsünü ne kadar özelleştirsem de ikisini aynı menü olarak veriyo. Üstteki foto haber menü çıkmıyor. Bunu komple bir quickstart kurulum paketi veya menülerde dahil kurulum arkaplanını gösteren printscreen koyabilirsen siteye çok memnun olurum. Teşekkürler.

 2. Ankara Mobilya Dekorasyon

  26 Mart 2015 — 09:43

  Tema çok güzel bizde sitemizde kullanıyoruz. Teşekkürler Samet Bey
  http://www.ankaramobilyadekorasyon.gen.tr

 3. Merhaba, temanızı siteme kurdum. Sağ üstte yer alan link reklamın sağındaki menü manşetin üstündekiyle aynı oluyor. daimahaber.com’da farklı. Nereden düzenlenebilir?

  • Panelde Görünüm / Menüler seçeneğine gelin. 2 adet menü eklenmiş olması gerekiyor site-menu ve top-menu isimleriyle. Site-menu manşetin üstündeki, top-menu sağ üstteki olacaktır.

 4. Mehmet Özhan Hastaoğlu

  16 Şubat 2016 — 10:28

  Merhaba, öncelikle emek vererek uğraşıp tema yapmış birde ücretsiz vermişsiniz. Çok teşekkür ederim. Mümkünse bu temanın desteğinden para kazanın. Kurulum ve destek hizmetlerinden. Ben bir sebepten dolayı slider’ı inceledim. Ordaki css kodlarından sizin bilgilerize ulaştım.

  İyi Çalışmalar

 5. Merhaba,
  HAber sitesi açıp başlangıçta parası olmayanlar için harika bir tema.
  İlk kazandığım reklam parasını sizinle paylaşmak istiyorum.
  Lütfen diğer arkadaşlar da aynı şeyi yapsınlar ki böyle hizmet sunan kişilerin sayısı artsın.
  Sonuçta vakit harcıyor arkadaşımız.
  Çok teşekkür ederiz.
  Size tekrar ulaşmaya çalışacağım.
  İyi çalışmalar…

 6. MErhaba,
  ŞAblonuz çok güzel. Biz de kullandık: http://www.solucanhaber.com . Çok memnun olduk teşekkür ederiz.
  Ancak bir çok kişinin yaşadığı bir hata var. Bunun hakkında bir bilgi paylaşır mısınız?
  Top menü ile site menü bir türlü farklı olmuyor. Otomaitk olarak aynı oluyor. Halbuki hem konumlarını hem de menü elemanlarını farklı yapıyorum. Lütfen yardım eder misiniz?
  Teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın